12Objektai(-ų)

Prisiminimai ir dienoraščiai

LMA Vrublevskių bibliotekos fonduose saugoma nemažai Lietuvos žydų prisiminimų ir dienoraščių knygų. Parodoje eksponuojami Lietuvoje ir užsienyje išleisti prisiminimai bei dienoraščiai. Šiose knygose liudijamas prieškarinis žydų gyvenimas Lietuvoje, pateikiama autoriaus šeimos istorija, prisimenamas dingęs prieškario vaikystės bei jaunystės pasaulis, vėliau karas, holokaustas, negrįžtamas buvusio gyvenimo praradimas, siaubinga geto patirtis, artimųjų netektis, įkvepiančios išsigelbėjimo istorijos, ir jei autoriui pavyko išgyventi holokaustą, pokarinės Sovietų okupuotos Lietuvos realijos bei emigracija į Vakarus. Prisiminimus sunku skaityti, jie kelia daug emocijų, verčia skaitytoją išgyventi kartu su autoriumi jo asmeninę ir visos žydų tautos tragediją.

Iš žymios Lietuvos rabinų giminės kilusio Mošės Arono Reguerio prisiminimai parašyti 1926 m., bet išleidžiami pirmą kartą. Tradicinį išsilavinimą ješivoje gavusio M. A. Reguerio paauglystės metai sutapo su Pirmuoju pasauliniu karu ir jį lydinčiais perversmais, pandemijomis ir pogromais. Prisiminimuose atskleidžiami to meto Lietuvos žydų jaunuolio vidiniai ieškojimai, aprašomas jį supęs pasaulis ir žmonės.

Pirmasis leidimas lietuvių kalba minint 75-ąsias Icchoko Rudaševskio ir jo artimųjų tragedijos metines.

Informuojame, kad šioje svetainėje statistikos ir rinkodaros tikslais naudojami slapukai (angl. Cookies). Jei sutinkate, spauskite mygtuką SUTINKU. Sutinku