14Objektai(-ų)

Harvardo universitete

Ir 5-ajame, ir 6-ajame dešimtmetyje, nuo 1950 m. jau dirbdama Harvardo universiteto Antropologijos fakulteto Rytų archeologijos ir etnologijos skyriuje mokslo darbuotoja, ji toliau gilinosi ir rengė studijas, pristatančias senąjį lietuvių liaudies meno simbolizmą, Rytprūsių ir Vakarų Lietuvos priešistorinės kultūros apžvalgą. Analitinė archeologų, daugiausia vokiečių, mokslinių studijų analizė ir pačios M. Gimbutienės tyrimai 1950–1955 m. leido pateikti šio regiono kultūros raidą nuo baltų susidarymo iki XIII a., o studija iš esmės liko vienintelis vakarų baltams skirtas leidinys lietuvių kalba iki mūsų dienų. Šios studijos pasirodymą itin paskatino 1950–1955 m. Harvardo universiteto „Peabody“ muziejuje parengtas darbas, skirtas Rytų Europos priešistorijai, kurio poreikis JAV universitetams buvo toks didelis, kad jau 1958 m. pasirodė antrasis leidimas. Šioje knygoje anglų kalba pirmą kartą į pasaulio mokslinę apyvartą įtraukta ir Baltijos regiono priešistorės medžiaga nuo vėlyvojo paleolito – pradedant Svidrų kultūra ir baigiant Rytų Baltijos virvelinės keramikos kultūros grupe. 
Adomas Butrimas
(Pagal: Butrimas, Adomas. Marija Alseikaitė-Gimbutienė – baltų archeologijos tyrėja. Lituanistica, 2012, t. 58, nr. 1 (87), p. 5)

Informuojame, kad šioje svetainėje statistikos ir rinkodaros tikslais naudojami slapukai (angl. Cookies). Jei sutinkate, spauskite mygtuką SUTINKU. Sutinku