4Objektai(-ų)

Kiti dailininkai

Kazys Šimonis 

Kazys Šimonis (1887–1978) – populiarus tarpukario Lietuvos dailininkas tapytojas, grafikas. Ankstyvojoje jo kūryboje yra simbolizmo bruožų, vėlesnėje ryški art deco įtaka (geometrizuotos formos). Iliustravo apie 60 knygų, dažniausiai – plunksna ir tušu. Jose ryški tautodailės ornamentika, kaimo idilės vaizdai. Jo sukurtiems knygų viršeliams ir iliustracijoms būdingas puošybinis dekoratyvumas, dažnai atsietas nuo visos knygos architektoninės sąrangos. Paulius Galaunė gan griežtai kritikavo K. Šimonio apipavidalintas knygas: „Iliustracija jam – tai tik teksto vaizdavimas. Jis bemaž nesiryžta atsistoti greta teksto autoriaus ir prabilti savo – grafiko – kalba, tąja kalba, kuri iš teksto kuria naujas vertybes.“ (XXVII knygos mėgėjų metraštis, 1933, p. 144).

 

Jonas Juozas Burba

Jonas Juozas Burba (1907–1952) – grafikas, našiai dirbęs taikomosios dailės bei dizaino srityje. Tarpukario Lietuvoje apipavidalino daug įvairių leidyklų („Sakalo“ taip pat) knygų, žurnalų, vadovėlių ir kt. Ypač aktyviai bendradarbiavo su „Dirvos“ leidykla. Kūriniams būdingas neotradicionalizmo stilius (aiškios linijos, šrifto ir vaizdo darna), nors yra sukūręs ir konstruktyvizmo stiliui būdingų kūrinių (žurnalo „Spaudos menas“, 1934, viršelis).

 

Aleksandras Šepetys 

Aleksandras Šepetys (1910–1982) – grafikas, tapytojas. Sukūrė šaržų, ekslibrisų, iliustravo knygų ir žurnalų. Aktyviai bendradarbiavo su „Sakalo“ leidykla, sukūrė jos emblemą, vinječių, apipavidalino „Sakalo“ leistą „Klasikos bibliotekos“ knygų seriją. Jo kūrybai būdingi art deco ir postkonstruktyvizmo bruožai. 

 

Viktoras Petravičius 

Viktoras Petravičius (1906–1989) – žymus grafikas, knygų iliustratorius. Baigęs Kauno meno mokyklą, studijavo Paryžiuje, 1944 m. pasitraukė į Vakarus, gyveno JAV. Tarpukariu jį išgarsino XXVII knygos mėgėjų draugijos išleista jo iliustruota knyga „Gulbė karaliaus pati“ (1937), Paryžiaus tarptautinėje parodoje apdovanota Grand Prix. Jo grafikai būdingas ryšis su archajiškuoju ir primityviuoju menu (supaprastintas piešinys, dekoratyvumas, ekspresyvumas). Kūrė lino ir medžio raižinių (taip pat ir spalvintų) technika.

Informuojame, kad šioje svetainėje statistikos ir rinkodaros tikslais naudojami slapukai (angl. Cookies). Jei sutinkate, spauskite mygtuką SUTINKU. Sutinku